Elektro-klima.pl

Pozwól nam zadbać o komfort swój oraz swoich bliskich.

biuro@elektro-klima.plTel. 609 664 744

Na czym polega okresowy przegląd klimatyzacji

Przegląd klimatyzacji domowej powinno wykonywać się dwa razy w roku, trzeba też pamiętać, że jest to zależne od otoczenia pracy klimatyzatora – zanieczyszczeń w pomieszczeniu oraz temperatur. Jest to bardzo ważne aby kontrolować jego parametry – konserwowany klimatyzator odpłaci się wieloletnim, bezproblemowym działaniem. Przegląd klimatyzatora przez doświadczonego serwisanta nie zajmuje dużo czasu i nie jest drogi. Do czynności, które powinny zostać zrobione podczas sezonowej konserwacji należą:

– mycie chemiczne oraz odgrzybianie parownika

-sprawdzenie szczelności instalacji chłodniczej

-sprawdzenie instalacji elektrycznej urządzenia

-sprawdzenie drożności instalacji odprowadzenia skroplin

-mycie mechaniczne oraz chemiczne wymiennika ciepła

Regularnie wykonywane wyżej wymienione czynności sprawią, że klimatyzator będzie działał poprawnie przez długie lata.

Brak konserwacji skutkuje utratą gwarancji !

Jeśli w układzie klimatyzatora jest zbyt mało czynnika chłodniczego podczas pracy, może to spowodować w najlepszym wypadku brak efektu działania. W najgorszym wypadku skraca, to żywotność sprężarki, a może doprowadzić nawet do jej zatarcia.Niedrożność układu odprowadzenia skroplin może spowodować, że powstająca woda w wyniku skraplania zaleje nam mieszkanie. Zabrudzony wymiennik ciepła skraplacza, obniża sprawność urządzenia podwyższając większe koszty za prąd.

Zabrudzone lamelki klimatyzatora spowodują zagrzybienie urządzenia oraz powstania nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z jednostki wewnętrznej. Bardzo ciężko usunąć później przykre zapachy !

Regularnie konserwowany klimatyzator ma znacznie dłuższą żywotność.

Montaż klimatyzatora w domu lub biurze trwa około 3 – 5 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że do instalowania wymagane są różne uprawnienia, które zapewniają, że instalatorzy mają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Zawarty w instalacji gaz wymaga odpowiedniego traktowania, gdyż jest on szkodliwy dla środowiska.